Infra Fólie

Nami ponúkaná vykurovacia infra fólia je výrobok najvyššej kvality s najvyššou zárukou na trhu.Infra fólia je uhlíková fólia určená pre podlahové, stenové a stropné vykurovanie. Možnosť vykurovania karavanov a obytných vozidiel, stánkov, príjazdových komunikácií. Ďalej možno infra fólie použiť ako vykurovanie pre chovateľov zvierat do terárií. Funkčnosť výrobku spoločne s neobmedzenou ľudskou predstavivosťou vytvára nové možnosti vykurovania takmer čohokoľvek. Uhlíkové infra fólie sú v posledných rokoch hitom v oblasti vykurovania sakrálnych objektov, v ktorých je miestne elektrické podlahové vykurovanie zárukou najvyššieho komfortu a najnižších prevádzkových nákladov. Na rozdiel od všeobecného názoru o „drahom elektrickom vykurovaní“ vykurovacie fólie úplne menia pohľad na spôsob tohto vykurovania. Infračervený ohrev spotrebuje až o 60% menej energie ako konvekčné vykurovacie systémy! Naša vykurovacia infra fólia je v najvyššej kvalite a preto na vykurovací systém Termofol Diamond nainštalovaný naším certifikovaným inštalačným technikom dávame záruku 30 rokov! V prípade montáže svojpomocne musí pripojenie vykonať kvalifikovaný elektrikár.

Termofol spĺňa najprísnejšie limity európskej legislatívy. Certifikácie na elektrosmog, CE, ROHS, ISO

 

infrafólia TERMOFOL pod poterom

Ekonomické

Vykurovacia infra fólia Termofol a Termofol Diamond je inovatívne riešenie, ktoré je v súčasnosti najlacnejším vykurovacím systémom. Investičné náklady sú nízke a prevádzkové náklady sú porovnateľné s bežným systémom plynového vykurovania. Ovládanie cez aplikáciu vo Vašom smartfóne umožňuje presné ovládanie teploty vo Vašom dome a systéme. Na systém Diamond sa vzťahuje 30-ročná záruka, ktorá zaručuje najvyššiu kvalitu výrobkov.

Zdravé

Vykurovanie vykurovacou infrafóliou Termofol a infafóliou Termofol Diamond je užívateľsky prívetivý systém. Vykurovacia fólia sa používa ako povrchové vykurovanie, pri ktorej dochádza k prenosu tepla po celom nízko teplotnom povrchu a zaisťuje že sa nevíri prach. Tradičné vykurovacie systémy sálajú teplo konvekciou, cez ktorú vzduch v miestnosti cirkuluje zdola nahor, vznáša roztoče, prach a šíri ich vo vzduchu. Infra kúrenie nevysušuje dýchacie cesty a očné spojivky.

Ekologické

Vykurovacie infrafólie Termofol a Termofol Diamondekologickým vykurovacím systémom. V našej ponuke nájdete vykurovacie infra fólie napájané konštantným prúdom a variabilné tak, aby ste mali možnosť akejkoľvek konfigurácie vykurovania s domácou fotovoltaickou elektrárňou. Vykurovacia infra fólia napájaná jednosmerným prúdom môže byť pripojená priamo na fotovoltaické panely alebo je možné použiť vykurovaciu fóliu napájanú striedavým prúdom pripojenú cez menič. Výber vykurovania znamená možnosť získania finančných prostriedkov-ušetriť.

Široká ponuka

Naša ponuka zahŕňa mnoho druhov vykurovacích infrafólií Termofol a infrafólií Termofol Diamond, od špeciálnych produktov – prispôsobených jednosmernému prúdu, ako je vykurovacia fólia 12V, cez  klasické – používa sa na vykurovanie obytných budov, kancelárií alebo sakrálnych objektov napájaných 230V, končiac špecializovanými výrobkami s teplotami do 80 °C. Vykurovacia fólia je k dispozícii v modeloch so šírkou 25 cm, 50 cm a 100 cm. Vykurovacie infrafólie Termofol a Termofol Diamond v našej ponuke majú menovitý výkon: 60 W /m², 80W /m², 140W /m², 220W /m², 400W /m².

Možnosti inštalácie vykurovacích infra fólií

Inštalácia pod plávajúcu podlahu

Pod dlažbu , anhydrit , betónový poter

Infračervené vykurovacie fólie (uhlíkové fólie) parametre

Hrúbka: 0,338 mm.
Rozmery: násobok dĺžky 25 cm
Šírka: 25 cm, 50 cm, 100 cm
Napájanie: AC 230 V, sieťové napätie
Napájanie: DC 12 V , jednosmerné napätie                                                 Výkon: od 60 W / m² do 400 W / m²
Teplo sa generuje elektrickým odporom na špeciálnych grafitových vykurovacích pásoch. Vykurovací výkon závisí od vzdialenosti medzi vyššie uvedenými pásmi, šírky a tiež od množstva použitého grafitu. Vykurovacie fólie s relatívne nízkym výkonom sú ideálne pre alternatívne vykurovanie (komfort teplej podlahy) a vyššie ako základný vykurovací systém

Špecifikácie

Infrafólia funguje na základe elektrického odporu uhlíka.Vykurovacia fólia sa skladá zo starostlivo vybraného uhlíka a hliníkovej pasty a je aplikovaná s využitím moderných technológií ( technológia tlače ) na PET fóliu. Tento materiál sa vyznačuje vynikajúcimi izolačnými a žiaruvzdornými vlastnosťami. PET fólia je chránená špeciálnou fóliou LAMINEX. Elektróda z medenej pásky pôsobí ako vodič elektrického prúdu, zatiaľ čo strieborná páska je ochranou pred iskrením.

Výhody vykurovania pomocou vykurovacej fólie:

Nízke investičné náklady
Nízke prevádzkové náklady
Úspora miesta – žiadna kotolňa
Presná regulácia teploty
Žiadne radiátory – väčšia možnosť interiérového dizajnu
Bez servisu – revízie
Žiadne problémy s doplňovaním vody a odvzdušňovaním systému
Neexistuje žiadne nebezpečenstvo spojené s udusením – oxid uhoľnatý
Žiadne nebezpečenstvo výbuchu
Nie je potrebná konštrukcia, údržba a revízia komína
Žiadne straty prenosu tepla – teplo vzniká v mieste spotreby
Trvanlivosť – životnosť vykurovacej fólie je až 100 rokov

Ako si vybrať vykurovaciu fóliu?

Výber vykurovacej fólie, na rozdiel od toho, čo si väčšina z nás myslí, nezávisí len od našich požiadaviek. Najskôr určite tepelný výkon každej miestnosti v ktorej chcete inštalovať.
Ak takýto údaje v projekte nenájdeme, odhad by sa mal vykonať na základe stavby, účelu priestorov a individuálnych potrieb.

V našej ponuke nájdete mnoho modelov vykurovacích fólií, ktoré sa líšia predovšetkým výkonom – od 60 W / m² až do 400 W / m².
Slabšie riešenia, hoci dokonale pokrývajú dopyt po tepelnom výkone, sú charakterizované relatívne významným časovým oneskorením (dlhšia doba čakania na dosiahnutie nastavených parametrov).

Infrafólie s nižším výkonom (60 W/m2 a 80 W/m2 ) odporúčame na inštaláciu priamo po podlahovú krytinu (napr.parkety, laminát atď.) a silnejšie vykurovacie fólie (od 140 W / m²), pri ktorých je časové oneskorenie malé, čo sa premieta do maximálneho tepelného komfortu v miestnosti pod poter (betónový , anhydrit – doporučujeme kvôli lepším vlastnostiam ako lepší prestup tepla a rýchlejší nábeh)

POZNÁMKA: Bez ohľadu na tepelný výkon je spotreba energie rovnaká. Rozdiel je len v čase vykurovania a spotreba elektrickej energie je rovnaká! Podlahové vykurovanie pomocou fólie s vyšším výkonom dosahuje danú teplotu rýchlejšie a pri nižšom výkone potrebuje viac času na to, aby sa povrchová vrstva dostala na vhodnú teplotu.

Rýchlosť zvýšenia teploty závisí aj od veľkosti pokrytia vykurovacej plochy – čím vyššie percento pokrytia podlahy, tým je doba čakania na dosiahnutie nastavenej teploty kratšia. Pohodlie používania vykurovacej fólie v systéme povrchového vykurovania závisí vo veľkej miere od elektronického regulátora teploty. V našej ponuke nájdete štandardné modely – s funkciou nastavenia teploty a jednoduchý bezpečnostný systém, ako aj technologicky vyspelé modely – s dotykovým displejom, širokým režimom personalizácie a spoluprácou so systémami diaľkového ovládania. V prípade rozšírených produktov získa užívateľ výber najúčinnejšieho kontrolného systému, ktorý je ideálny pre jeho potreby.

Vykurovacia fólia a vykurovacia rohož

Na rozdiel od klasických vykurovacích káblov alebo rohoží vykurovacia infra fólia zahrieva celý povrch, takže ho môžeme inštalovať pod akýkoľvek povrch. Vykurovacia fólia vyžaduje o 50% menej elektriny ako tradičná vykurovacia rohož.

Detail vykurovacej infra fólie

schéma zapojenia

Prejsť na začiatok