Infra Fólie

Nami ponúkaná vykurovacia infra fólia je výrobok najvyššej kvality s najvyššou zárukou na trhu.Infra uhlíková fólia je určená pre podlahové, stenové a stropné vykurovanie. Možnosť vykurovania karavanov a obytných vozidiel, stánkov príjazdových komunikácií. Ďalej možno tieto infrafólie použiť ako vykurovanie pre chovateľov zvierat do terárií. Funkčnosť výrobku spoločne s neobmedzenou ľudskou predstavivosťou vytvára nové možnosti vykurovania takmer čohokoľvek. Uhlíkové fólie sú v posledných rokoch hitom v oblasti vykurovania sakrálnych objektov, v ktorých je miestne elektrické podlahové vykurovanie zárukou najvyššieho komfortu a najnižších prevádzkových nákladov. Na rozdiel od všeobecného názoru o „drahom elektrickom vykurovaní“ vykurovacie fólie úplne menia pohľad na spôsob tohto vykurovania. Infračervený ohrev používa až o 60% menej energie ako konvekčné vykurovacie systémy! Naša vykurovacia infrafólia je v najvyššej kvalite a preto na vykurovací systém Termofol Diamond nainštalovaný naším certifikovaným inštalačným technikom dávame záruku 30 rokov! V prípade montáže svojpomocne musí pripojenie vykonať kvalifikovaný elektrikár.

Termofol spĺňa najprísnejšie limity európskej legislatívy. Certifikácie na elektrosmog, CE, ROHS, ISO

 

 

infrafólia TERMOFOL pod poterom

Cena vykurovacích infrafólií už od 9,90 € s DPH

Cena ANTI-PARA zrkadlových fólií už od 27,50 € s DPH

Možnosti inštalácie vykurovacích infra fólií

Inštalácia pod plávajúcu podlahu

Pod dlažbu , anhydrit , betónový poter

Infračervené vykurovacie fólie ( uhlíkové fólie) parametre

Hrúbka: 0,338 mm.
Rozmery: násobok dĺžky 25 cm
Šírka: 25 cm, 50 cm, 100 cm
Napájanie: AC 230 V, sieťové napätie
Napájanie: DC 12 V , jednosmerné napätie                                                 Výkon: od 60 W / m² do 400 W / m²
Teplo sa generuje elektrickým odporom na špeciálnych grafitových vykurovacích pásoch. Vykurovací výkon závisí od vzdialenosti medzi vyššie uvedenými pásmi, šírky a tiež od množstva použitého grafitu. Vykurovacie fólie s relatívne nízkym výkonom sú ideálne pre alternatívne vykurovanie (komfort teplej podlahy) a vyššie ako základný vykurovací systém

Špecifikácie

Infrafólia funguje na základe elektrického odporu uhlíka.Vykurovacia fólia sa skladá zo starostlivo vybraného uhlíka a hliníkovej pasty a je aplikovaná s využitím moderných technológií ( technológia tlače ) na PET fóliu. Tento materiál sa vyznačuje vynikajúcimi izolačnými a žiaruvzdornými vlastnosťami. PET fólia je chránená špeciálnou fóliou LAMINEX. Elektróda z medenej pásky pôsobí ako vodič elektrického prúdu, zatiaľ čo strieborná páska je ochranou pred iskrením.

Výhody vykurovania pomocou vykurovacej fólie:

Nízke investičné náklady
Nízke prevádzkové náklady
Úspora miesta – žiadna kotolňa
Presná regulácia teploty
Žiadne radiátory – väčšia možnosť interiérového dizajnu
Bez servisu – revízie
Žiadne problémy s doplňovaním vody a odvzdušňovaním systému
Neexistuje žiadne nebezpečenstvo spojené s udusením – oxid uhoľnatý
Žiadne nebezpečenstvo výbuchu
Nie je potrebná konštrukcia, údržba a revízia komína
Žiadne straty prenosu tepla – teplo vzniká v mieste spotreby
Trvanlivosť – životnosť vykurovacej fólie je až 100 rokov

Ako si vybrať vykurovaciu fóliu?

Výber vykurovacej fólie, na rozdiel od toho, čo si väčšina z nás myslí, nezávisí len od našich požiadaviek. Najskôr určite tepelný výkon každej miestnosti v ktorej chcete inštalovať.
Ak takýto údaje v projekte nenájdeme, odhad by sa mal vykonať na základe stavby, účelu priestorov a individuálnych potrieb.

V našej ponuke nájdete mnoho modelov vykurovacích fólií, ktoré sa líšia predovšetkým výkonom – od 60 W / m² až do 400 W / m².
Slabšie riešenia, hoci dokonale pokrývajú dopyt po tepelnom výkone, sú charakterizované relatívne významným časovým oneskorením (dlhšia doba čakania na dosiahnutie nastavených parametrov).

Infrafólie s nižším výkonom (60 W/m2 a 80 W/m2 ) odporúčame na inštaláciu priamo po podlahovú krytinu (napr.parkety, laminát atď.) a silnejšie vykurovacie fólie (od 140 W / m²), pri ktorých je časové oneskorenie malé, čo sa premieta do maximálneho tepelného komfortu v miestnosti pod poter (betónový , anhydrit – doporučujeme kvôli lepším vlastnostiam ako lepší prestup tepla a rýchlejší nábeh)

POZNÁMKA: Bez ohľadu na tepelný výkon je spotreba energie rovnaká. Rozdiel je len v čase vykurovania a spotreba elektrickej energie je rovnaká! Podlahové vykurovanie pomocou fólie s vyšším výkonom dosahuje danú teplotu rýchlejšie a pri nižšom výkone potrebuje viac času na to, aby sa povrchová vrstva dostala na vhodnú teplotu.

Rýchlosť zvýšenia teploty závisí aj od veľkosti pokrytia vykurovacej plochy – čím vyššie percento pokrytia podlahy, tým je doba čakania na dosiahnutie nastavenej teploty kratšia. Pohodlie používania vykurovacej fólie v systéme povrchového vykurovania závisí vo veľkej miere od elektronického regulátora teploty. V našej ponuke nájdete štandardné modely – s funkciou nastavenia teploty a jednoduchý bezpečnostný systém, ako aj technologicky vyspelé modely – s dotykovým displejom, širokým režimom personalizácie a spoluprácou so systémami diaľkového ovládania. V prípade rozšírených produktov získa užívateľ výber najúčinnejšieho kontrolného systému, ktorý je ideálny pre jeho potreby.

Vykurovacia fólia a vykurovacia rohož

Na rozdiel od klasických vykurovacích káblov alebo rohoží ohrievacia fólia zahrieva celý povrch, takže ho môžeme inštalovať pod akýkoľvek povrch. Vykurovacia fólia vyžaduje o 50% menej elektriny ako tradičná vykurovacia rohož.

Detail vykurovacej infra fólie

schéma zapojenia

Prejsť na začiatok