Termoregulátory Termofol

Najdete nás i na MALL.SK

Regulácia vykurovania

 

Presné ovládanie elektrického vykurovacieho systému sa vykonáva pomocou termostatu – regulátora teploty. Umožňuje automaticky udržiavať nastavenú teplotu vzduchu alebo podlahy. Každý okruh je nezávislý vykurovací systém, ktorý môžeme individuálne prispôsobiť našim potrebám. V prípade priameho ohrevu je nízka tepelná zotrvačnosť jednoduchá a veľmi presná. Pri pobyte členov domácnosti keď sú v práci, alebo v noci, je zníženie teploty umožnené programovateľnými elektronickými termoregulátormi s časovačom, vďaka čomu môžeme včas a ľahko naprogramovať zníženie teploty. Termoregulátor so vstavaným wifi modulom – TERMOFOL TF-Wifi umožňuje diaľkové programovanie pomocou aplikácie vo vašom smart zariadení Android alebo iOS

Typy termostatov a použitie

                                                                            

Termostat s podlahovým senzorom – odporúča sa na ovládanie elektrického podlahového kúrenia, ktorého úlohou je zabezpečiť komfort teplej podlahy – napr. V kúpeľni.

Termostat s dvomi senzormi (priestorový a podlahový) – odporúča sa pre podlahové vykurovanie, keď je jediným zdrojom tepla. Termoregulátor udržuje nastavenú teplotu vzduchu a obmedzuje teplotu podlahy.

Termostat s priestorovým  senzorom – odporúčaný pre stenové, stropné a radiátorové vykurovanie.

Programovateľný elektronický termostat – odporúča sa pre elektrické vykurovacie systémy, aby bol zabezpečený maximálny tepelný komfort. Programovanie v reálnom čase zabezpečuje nastavenú teplotu v čase, keď ju požadujeme. Keď použijeme termostat s programátorom, napr. TF-H1 alebo TF-Wifi, dosiahneme v určitých časoch efektívnu a komfortnú teplotu. Programovateľný termoregulátor je úsporný. Termostat zapína vykurovanie na niekoľko hodín počas dňa, keď sme v miestnosti, a v zostávajúcej dobe znížime teplotu, aby sme minimalizovali prevádzkové náklady. Termostaty s programátorom sú o niečo drahšie, ale náklady na investície sa rýchlo vrátia, pretože tradičné termostaty udržujú teplotu po celý deň.

H1/H1 WiFi
H2
H3
H5
H6/H6 WiFi
Prejsť na začiatok